אל תהיו כבדים: שיטת הבניה הקלה נוחה יותר, חסכונית יותר וירוקה יותר. בנוסף היא גם מציעה לכם חסכון כלכלי. כשאלו היתרונות כדאי ורצוי לשמוע את כל הפרטים ואם עוד לא עשיתם זאת, עכשיו זה הזמן המתאים.

כאשר אנו חושבים על בניית בית, מיד אנו מתחילים עם חישובים כלכליים תוך שבודקים את מידת ההיתכנות כמו גם את האפשרות שחלום זה יוכל להתגשם ולהפוך לאמיתי. מסתבר שאינכם כלל מוגבלים. בניית בית זהו תהליך הרבה יותר פשוט, זול וקל יותר משחשבתם, אם בוחנים את האפשרות האטרקטיבית ביותר שעומדת לרשותכם והיא בניה קלה. יש לציין כי שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד וכדי לדעת אם היא מתאימה לצרכים שלכם, עליכם להכיר אותה לעומק, על העקרונות, היסודות והיתרונות הרבים שמציעה. למשל, חיסכון של עד 50% מעלויות בניה מסורתית, בידוד טרמי ואקוסטי טוב יותר, מחירים ידועים מראש ללא הוצאות בלתי צפויות, ולא פחות חשוב בימינו מדובר בבנייה ירוקה שנחשבת לידידותית בהרבה לסביבה משיטות הבניה הרגילים.
בנייה בניה קלה היא מגוונת וורסטילית לא סתם היא נקראת גם בניה מודולרית, היא מאפשרת לכל בעל בית שרוצה לבנות לעצמו בית פרטי או נכס מסחרי ולתכנן בקלות חללים פנימיים המתאימים לצרכיו. 

בסיס השיטה

אם עד לפני זמן לא רב שיטת בניה זו התאימה בעיקר עבור תוספות בניה, מחסנים, צימרים או יחידות דיור, כיום רבים אשר עושים בה שימוש גם למטרת בניית בתים פרטיים, גני ילדים או משרדים. שיטת הבניה הקלה מבוססת על עיקרון המודולריות כלומר, היא כוללת הרכבה של חלקים שונים של המבנה בשטח, כאשר את רובם ולא פעם את כולם בונים במפעל. כאמור חלקי המבנה "יבשים" ולא נעשה שימוש בבטון, מלט או טיט מלבד ביסודות וברצפת המבנהבהתאם לתקני הבניה הנדרשים.

האם אכן מדובר בחיסכון?

חיסכון הפך להיות שם נרדף לבניה קלה ואכן שיטה זו הרבה יותר חסכונית הן בזמן והן בכסף, שזהו משתנה חשוב לאחוז גדול מכלל האנשים. ומדוע שיטה זו כל כך חסכונית? ישנן כמה וכמה סיבות:

  • פחות זמן בניה– שיטת בניה זו מהירה ביותר ביחס לאחרות וכפי שאומרת אחת המשוואות המוכרות: זמן שווה כסף ולהיפך.
  • פחות הוצאות – כאמור שיטת בניה זו קלה יותר, תרתי משמע. לכן היא דורשת פחות כוח עבודה, פחות השקעת זמן, פחות כלים כבדים או חומרי בניה יקרים.
  • פחות משאבים– גם השימוש במשאבים מופחת יותר במידה משמעותית, כדי לבנות לא נדרש חול, התהליך אינו מלכלכך ואינו פוגע בטבע. לכן שיטה זו נחשבת גם ליותר ירוקה.
  • פחות חשמל – בניה קלה זו שיטה אשר דורשת תכנון מעמיק וכוללת בידוד תרמי גבוה. לכן בסופו של יום מובילה לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל.

אינכם לבד: בחרו בחברה שתלווה אתכם לכל אורך הדרך

מבין כל המאפיינים של בניה קלה, בידוד תרמי מהווה שחקן מרכזי והכל יכול לקום וליפול על חודו של זה. בעזרת האיטום ניתן לשמור על המבנה כעמיד יותר מפני נזקי מים ולחות, לחסוך בהוצאות החשמל ולגרום לכם לשקט נפשי לאורך השנים. לכן חשוב לבחור בחברה מקצועית אשר מתמחה בבנייה קלה ויודעת להתאים בין סוג הבידוד לבין שיטת הבניה שנבחרה באופן מושלם, זאת תוך שמציעה תכנון הנדסי נכון ומאפשרת לכם ליהנות מהתוצר הסופי במהירות אך גם לאורך זמן.

כאמור לבניה קלה ישנם יתרונות רבים אשר אינם משתמעים לשתי פנים. עם זאת לפני שמחליטים רצוי לפנות לקבלת ייעוץ מטעם חברה מקצועית ומנוסה אשר תוכל לסייע לכם ולכוון אתכם אל עבר ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.