לבניה הקלה ישנם יתרונות רבים אשר הופכים אותה למועדפת, לא רק עבור המגזר הפרטי כי אם גם עבור המגזר הציבורי – מוסדי והכל עם התאמה אישית לכל צורך ומטרה ועם חיסכון משמעותי בעלויות.

בניית מבנים ציבורים בבניה קלה זו פעולה אשר צוברת תאוצה, בעיקר בשנים האחרונות. יותר ויותר מוסדות וארגונים מתחילים לראות את היתרונות הטמונים בדבר ומבינים כי בעת הפניה לבניה קלה יקבלו מבנה אשר עומד בתקנים ישראלים ובינלאומיים, ירוק ברמת החומרים והתכנון לפרטי פרטים, וחסכוני מהיבטים רבים. כתוצאה מכך ניתן לראות יותר ויותר מבנים ציבוריים כדוגמת גנים, בתי כנסת ואולמות ספורט אשר ניחנים בעקרונות הבניה הקלה ובוחרים להשאיר את הבניה המסורתית מאחור. ואכן אין כל טעם לפנות לבניה הקונבנציונלית, כאשר הבניה הקלה מציעה פתרון אופטימלי המתאים ליעדים מגוונים ומטרות רבות.

תכנון קפדני: השלב הראשון בדרך לחיסכון

סגנון בניה זה טומן בחובו יתרונות רבים אשר אחד העיקריים בהם הוא התכנון הקפדני. היכולת לרדת לעובי הקורה ולראות את התמונה הרחבה בהתאם לצרכים המשתנים ממבנה ציבורי אחד למשנהו, היא שהופכת את הבניה הקלה לכל כך אופטימלית. אם נוסיף לכך את חומרי הבניה האיכותיים בהם נעשה שימוש, את הבידוד המקסימלי ורמת הגימור של המבנה, ואת העובדה כי קיימת הקדשת מחשבה לכל פרט ופרט עד להשגת רמת דיוק גבוהה במיוחד, הרי שאין זה מפתיע שהתוצר הסופי מוביל לחיסכון משמעותי לאורך השנים, לרבות בהוצאות תחזוקה וצריכת אנרגיה ומשאבים.

הקמת המבנה תוך זמן קצר

לבניית מבנים ציבורים בבניה קלה ישנם יתרונות נוספים הבאים לידי ביטוי גם בחיסכון בזמן ועמידה קפדנית בלוחות זמנים. לפרמטר הזמן יש יתרון מובהק כאשר מתייחסים לבניה המסורתית, במיוחד כשהמטרה היא לקצר תהליכים ולקבל מענה מעכשיו לעכשיו. רציתם להקים תוך כמה חודשים גן חדש לשנה הבאה בשל ריבוי דמוגרפי? ברצונכם להציב בית כנסת בשכונה אולם אין לכם תקציב אופטימלי? כל אלו ועוד הן סוגיות שיוכלו לקבל מענה בזמן קצר באמצעות השיטה הקלה. תהליך הבניה של מבנים יבילים אינו אורך זמן רב, ובניגוד לבניה המסורתית בה הייתם צריכים להמתין שנים על גבי שנים עד שהמבנה יהיה מוכן, כאן אין כך הדבר ובאפשרותכם לקבל מפתח בתום חודשים ספורים בלבד.

ליווי מא' עד ת'

לרוב את כל תהליך הבניה מלווה חברה מקצועית אשר זהו תחום התמחותה והיא אמונה על התיאום בין כל הפרטים הקטנים החל בשלב התכנון, דרך הבניה בפועל ועד לשינוע המבנה אל השטח והקמתו באתר. כך אינכם צריכים להיפגש פנים מול פנים עם מטרדי רעש, עם פסולת בניה, או עם מזהמים מסוגים שונים, ותוכלו ליהנות ממגוון רחב של תוצרים ברמות ובהיקפים שונים. בשורה התחתונה: אתם זוכים לפתרון כולל ומקיף העונה על הצרכים שלכם בדיוק, בתוך מסגרת התקציב שעומד לרשותכם ובכפוף ללוחות זמנים ותכנית עבודה מסודרת וקפדנית.

לסיכום שיטת הבניה הקלה מאפשרת לכם להרים איזה מבנה ציבורי שרק תרצו, בכל סדר גודל ובמסגרת תקציב ידוע מראש. יותר מכך, הפתרון לו תזכו הנו מיטבי וכולל ליווי מקצועי לכל אורך הפרויקט ועד לאחר הקמתו.