הבחירה להשתקע מביאה איתה שאלות רבות, ישראל אמנם מדינה קטנה אך השוני בה גדול והגיוון עצום, כל עיר מביאה איתה אווירה אחרת, והבחירה בין עיר לכפר, בין צפון לדרום או אפילו איזו שכונה הופכת להחלטה גורלית המעלה שאלות רבות. כשמדובר בבחירת שכונת מגורים לכל אחד ישנם הפרמרטרים והדברים שיותר חשובים לו אך באופן כללי אפשר לומר שרוב האנשים יחפשו שכונה בטוחה בה אפשר לגדל ילדים, קרבה לפארקים ולמוקדי טבע (כמו בקרבת הים), קהילה וחיי חברה נעימים, אפשרויות הגעה נוחות לעבודה ופעילויות המשפחה השונות ושכירות ריאלית אשר תאפשר אורח חיים שפוי.

בנייה מותאמת
עקב הביקוש הגדול בשכונות מגורים אשר מספקות קרבה למרכז יחד עם איכות חיים כפרית החלו להתפתח פרוייקטים נדלניים שונים המבקשים לענות על הצורך העולה. בין שכונות המגורים הבולטות בארץ (ע"פ נתוני חיפוש מאתרי חיפוש דירות) ניתן למצוא את שכונת רמות בבאר שבע, שכונת נווה זאב בירושלים ושכונת קריית השרון בנתניה. בפרוייקטים יוקרתיים יותר ניתן למצוא גם שכונות חדשות אשר עונות על הצורך באיכות חיים גבוהה תוך קרבה לים ולנוחות של העיר.

שכונת כפר הים
שכונת כפר הים הינה פרוייקט נדל"ני בו ניתן למצוא דירות סטודיו ודירות של 3.5 חדרים, שכונת כפר הים ממוקמת במרכז הארץ בין קיסריה למכמורת ומהווה את הפרוייקט האחרון שהוקם בטווח של פחות מ300 מטר מקו הים. נכון להיום ניתן לרכוש דירות חדר בשכונת כפר הים במחיר המתחיל מ- 350,000 ש"ח ודירות שלושה חדרים במחיר המתחיל מ- 800,000 ש"ח. שכונת כפר הים מצטיינת ביתרונותיה ותואמת לכל ציפייה משכונת מגורים המאפשרת איכות חיים גבוהה, קרבה למרכז, נוף של ים, שלווה ושקט.

כפר הים – עובדות ויתרונות
המיקום של שכונת כפר הים הוא זה שהופך אותה בראש ובראשונה לשכונה אטרקטיבית ביותר למגורים, כפר הים ממוקמת במרחק של 30 דקות נסיעה מתל אביב, 10 דק נסיעה מכביש 4, במרחק של 5 דק מכביש 2 – כביש החוף – ולאחרונה אף אושרה בנייתו של כביש חדש אשר יחבר את חדרה עם כביש 6, מה שהופך אותה לאפשרית למגורים תוך כדי עבודה במרכז. מבחינת איכות חיים חברתית כפר הים ממתגת את עצמה כבית לאנשים איכותיים,  תהליך הקבלה לקהילה כולל סינון קפדני ומבדק של עבר פלילי, בשטחי השכונה נמצאים מגרשי ספורט, ספא ובריכה המשמשים כמקום בילוי ומפגש חברתי. כשחושבים על שכונה בה מתאים לגדל ילדים אחד הדברים החשובים ביותר הוא תחושת הבטחון, שכונת כפר הים הינה מתחם סגור ומאובטח מה שמאפשר לגרים בו לחיות מבלי לנעול את הדלתות ולחשוש בכל פעם שהילד הולך לבקר אצל חבר. כפר הים כוללת 522 דירות בגדלים שונים, כולן עם נוף לים וככל שעובר הזמן הביקוש רק עולה וההדמנויות הנדלנ"יות גדלות.