התעשייה שמקדמת את המדינה כולה

 

התעשייה שמקדמת את המדינה כולה

התעשייה היא אחד הכלים החשובים ביותר להנעה של כלכלת המדינה וגם במדינה ישראל ניתן לראות כיצד התעשייה מקדמת אותה לצמיחה כלכלית מידי שנה ושנה. כל דבר שמיוצר בארץ תורם לתוצר הלאומי וחשיבותם של מבני תעשייה לתעשייה יעילה ונוחה גבוהה מאוד. התעשייה חשובה מאוד במובנים שונים החל מהתפתחות טכנולוגית ופיתוח של התעסוקה עצמה ויצירת מקומות עבודה לאנשים רבים שייצאו ממעגל האבטלה וכך יותר אנשים ייצאו מקו העוני, כאשר גם חשיבותם של תשתיות טובות תורמת למצב הכללי.

חשיבות בניית תשתיות ותעשייה בישראל

  • מבני תעשייה רבים ממוקמים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, מאצבע הגליל ועד הנגב והם חשובים מאוד לאינטרסים של המדינה כמו גם לאינטרסים של התושבים עצמם. עוד תעשייה שווה לעוד עבודה, דבר שהופך להיות חשוב מאוד בעיקר בפריפריה בהיעדר בנייני משרדים ועבודה שונה כמו בחיפה, בתל אביב או בירושלים. כשיש תעשייה יש פיתוח וכשיש פיתוח יש עוד משאבים כלכליים שמתבטאים בצורות שונות.
  • הקמת מבני תעשייה שונים תורמת מאוד למיסי המדינה ותורמת מאוד להמשך ההתקדמות במגוון רחב של תחומים. ניתן לראות כיצד התעשייה הצבאית בישראל היא אחת התעשיות הגדולות בעולם ביחס לכמות התושבים ולגודל המדינה, כמו גם התעשייה החקלאית שמייצאת פירות וירקום לחלקים נרחבים בעולם. בהיעדר מבנים מתאימים לתעשיות שונות כמו לוחות פוליקרבונט, שמשווקים מהארץ למקומות רבים בעולם, קשה מאוד לראות כיצד היעילות הייתה באה לביטוי בייצוא של מיליארדי שקלים בשנה.
  • ללא תשתיות מתאימות לא יהיה ניתן לפתח תעשייה ולכן המושגים הללו קשורים זה בזה בקשר הדוק. תעשייה מחייבת מקומות מתאימים שערוכים להקמת מבני תעשייה גדולים שמכסים עשרות דונמים, תחבורה מתאימה, מערכות שאמורות לדאוג להיקף עבודה גדול כמו חשמל, מים ניקוז ולכן התשתיות חייבות להיות בהתאם.

תשתיות טובות לאיכות חיים גבוהה

בניית תשתיות הופכת להיות שם נרדף לאיכות חיים. כשיש תשתיות מתאימות, לאו דווקא למבנים שמיועדים לתעשייה אלא למגורים או למקומות תעסוקה נוספים, כולם מרוויחים. התושבים מרוויחים איכות חיים גבוהה, שמתבטאת במערכות חשמל ומים תקינות שלא קורסות, מערכת ניקוז שלא קורסת בזמן סופות גשמים וכמובן מערכת תחבורה שמטיבה עם התושבים שלא נתקעים בפקקים. למרות שחלק ניכר מהתשתיות האלו עדיין לא מפותחות בצורה המתקדמת ביותר, היא טובה מאוד ביחס למקומות אחרים בעולם.

כיצד ניתן לפתח תעשייה?

עידוד הקמת מבני תעשייה נוספים יכולה להתבצע בכמה מישורים כאשר מצד אחד ניתן לעודד יצרניות גדולות בעולם או באזור להגיע לייצר בישראל, וכך ליצור מקומות עבודה נוספים לישראלים יחד עם העלאת המסים שנכנסים לקופת המדינה, ומצד שני המדינה עצמה יכולה לעודד תעשיינים מקומיים להקים מפעלים שונים כחלק מעידוד יזמות. המדינה מעודדת הקמת תעשייה ושיפור תשתיות במקומות החלשים יותר, הפריפריה, וכך ניתן לצמצם את הפערים שמורגשים בצורה ניכרת בין התושבים בקצוות המדינה לבין המרכז, כאשר תל אביב היא הדוגמה הקלאסית לחוזק כלכלי.