בעולם העסקים המודרני תשתית התקשורת הארגונית צריכה לתת מענה לצרכיו של העסק. איזו טכנולוגיה תספק תקשורת מהירה ואיכותית? ומהם הפתרונות המתקדמים ביותר בתחום? אם עוד לא שמעתם על כל החידושים, יש לנו רק שתי מילים בשבילכם: סיבים אופטיים.

בעידן בו תעבורת המידע הנה רבה ומהירה יותר נדרש פתרון תקשורת איכותי, מהיר, אמין ויציב יותר אשר ייתן מענה אמיתי לארגונים ועסקים. תקשורת אופטית היא ללא ספק פתרון אשר עלה מתוך צורך קיים ובאפשרותה לתת את המענה המושלם לסביבות ובהן טכנולוגיות רבות. הקמת תשתית תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים תהיה במקרה זה הבחירה החכמה ביותר, בעזרתה ארגונים ועסקים יכולים להגביר את הקצב וזאת מבלי להתפשר על אמינות, מהירות ואיכות השירות.

הצורך: למקסם את מערך התקשורת של העסק

כיום בעסקים רבים פועלים מרכזי מידע אשר מהווים את לב ליבו של הארגון, ניתן אף לקרוא להם מרכזי העצבים של הארגון. מרכזי מידע אלו מכילים לרוב את כל ציוד התקשורת במתחם אחד, אם בחדר או ארון, מתחם אשר אחראי על כל המידע הארגוני והעברתו בתוך הארגון ומחוצה לו. מיותר לציין שכאשר מדובר בארגון גדול, הרי שהציוד השוטף הנדרש לתפעולו הנו רב יותר, מה גם שהמידע העובר דרכו הנו בעל נפח גדול יותר. לכן חשוב כי מערך התקשורת בו נעשה שימוש יהיה כמה שיותר איכותי, יציב ואמין, היות והדבר חיוני לתפקודו השוטף של הארגון ולהתנהלותו המיטבית.

 כיצד עושים זאת? בעזרת תשתית אופטית

כאשר רוצים לייעל ולשפר את מרכזי המידע של הארגון ולמקסם את תהליך העברת המידע באופן כללי, יש לבחור בתשתית תקשורת מהירה ואיכותית. פריסת תשתית אופטית לצורך העניין, תשפר פלאים את תעבורת המידע של הארגון, קל וחומר את נפח המידע אותו ניתן להעביר בכל רגע נתון. כמו כן היא תהפוך את השירות למהיר ואמין יותר במידה משמעותית. לשימוש בסיבים אופטיים ישנם יתרונות רבים, הן מבחינה טכנית, ברמת הציוד והן מבחינה מעשית, באופן התפעול. יותר מכך תשתית אופטית מביאה עמה התייעלות במובנים רבים וטובים, היא מאפשרת ליהנות מרוחב פס בלתי מוגבל וממרחקי שידור ארוכים יותר והנה אף עמידה יותר הן לתנאי הסביבה והן בפני זליגת מידע.

כבלי נחושת – אאוט, סיבים אופטיים - אין 

בעבר נעשה שימוש בכבלי נחושת, אולם אלו מאבדים מיוקרתם כאשר משווים אותם לסיבים אופטיים. אין ספק שהיתרונות של תשתית התקשורת האופטית מתעלים על פני כל הפתרונות החלופיים, לרבות הטכנולוגיות הישנות. התשתית האופטית מאפשרת להעביר מידע רב יותר בזמן קצר יותר, היא מבוססת על כבלים דקים ועמידים יותר אשר מאפשרים התקנה נוחה ופשוטה ואינם דורשים הרבה תחזוקה. מלבד זאת, היות והסיבים עמידים יותר בפני הפרעות חיצוניות הם מאפשרים אבטחת מידע ברמה גבוהה, ועל כן מעבירים את המידע הארגוני בדרך כמה שיותר מהירה, אמינה ואיכותית.

נסכם ונאמר שעבור ארגונים מרכז המידע נחשב לאחד האזורים הרגישים ועל כן תקשורת אופטית מספקת את הפתרון המקיף ביותר העונה לצרכיו של העסק המודרני. תשתית זו אינה רק מספקת פתרון איכותי ומהיר, כי אם גם חסכוני ויעיל.