ניהול פרוייקטים של תמ"א 38

מהי תוכנית תמ"א 38

תוכנית תמ"א 38 היא תוכנית מתאר ארצית למטרת מיגון מבנים מפני רעידות אדמה- מדובר בתוכנית אשר מביאה בשורה משמחת למדי לרשויות מקומיות , דיירים וקבלנים.  תמ"א 38 מהווה פטנט ישראלי מוצלח למדי המספק מענה מפני רעידות אדמה וירי על בתים ללא השקעה מצד הממשלה.  מדובר במיזם במסגרתו ניתנו מטעם המדינה זכויות בנייה לבעלי בתים ישנים לצורך ביצוע הפרוייקט והם בתמורה ימכרו את הזכויות ליזמים וכך שני הצדדים יוצאים ברווח משמעותי.

  מה חשוב לבדוק במסגרת פרוייקט תמ"א 38

בעת היציאה לדרך במסגרת תמ"א 38 חשוב מאד לבחון מספר היבטים על מנת שההליך יצא לפועל בצורה הטובה ביותר. חשוב  מאד לברר לקבל מספר הצעות מטעם בעלי הדירות. בתום השלב של בירור הזכויות האם ניתן לבצע את הפרוייקט מגיע שלב בו ניתן לגבש דרישה אשר תכלול תמורה לדיירים.  על מנת לגבש את הדרישה חשוב מאד להסתייע בשירותיו של קבלן מקצועי הבקיא בתחום.

חשוב מאד לבחור איש מקצוע אשר יש לו יכולות ניהול על מנת לקדם את הפרוייקט. במסגרת החיפוש אחר קבלנים וגם יזמים, יש לבחון את ההתנהלות שלהם מול בעלי הדירות האם הם עמדו בלוחות הזמנים- בפרוייקט מסוג זה קיימת חשיבות רבה לעמידה בלוחות הזמנים. פרמטר נוסף וחיוני לא פחות הוא שמירה על שקיפות. בכל פגישה עם היזם או הקבלן חשוב מאד להפיץ סיכום לבעלי הדירות על מנת לעדכן אותם בנעשה במטרה למנוע מהם הפתעות מיותרות.

   פרויקטי תמ"א 38 לדוגמא

 

כאשר זה נוגע לבית הפרטי שלנו, אין זה מספיק רק לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר אלא יש צורך לבחון את ההתנהלות שלהם בפרוייקטים הקודמים.אין זה מספיק רק לבחור יזם או קבלן בעל ניסיון רב אלא יש צורך לבחון פרויקטי תמ"א 38 לדוגמא על מנת לדעת האם מדובר באיש המקצוע המתאים ביותר לביצוע העבודה. ניהול פרוייקטים בעת ביצוע תמ"א 38 אינו מזכיר פרוייקט בנייה אחר אלא נחשב לפרוייקט בנייה שונה בשל הנוכחות של הדיירים בפרוייקט החל מתחילתו ועד סיומו החל משלב פינוי הדיירים מהבניין ועד החזרה שלהם בעת בינוי מחדש.

מכאן, קיימת חשיבות רבה לבחור אנשי מקצוע הבקיאים בניהול פרוייקטים של תמ"א 38 אשר להם הצלחות רבות- אנשי מקצוע אשר להם הצלחות רבות ידעו לנווט את הפרוייקט בהצלחה רבה תוך עניין וקפדנות על שלל המרכיבים במטרה להביא לבנייה מחודשת בצורה הטובה ביותר.  על מנת לבחון עבודות קודמות באפשרותכם להיוועץ עם לקוחות קודמים. בעת ההיוועצות תהיה לכם האפשרות לדעת האם מדובר באנשי מקצוע וכך לבצע את הבחירה הנכונה ביותר אשר תוביל אתכם לעבודה עם אנשי המקצוע הטובים ביותר.

 

ניהול פרוייקטים של תמ"א 38