ניהול פרויקטים גדולים של תשתיות

כל פרויקט הנדסי, מחייב ראייה כוללת המתבקשת בכל השלבים" ייזום,תכנון, בקרת תהליכים, פיקוח ומסירה. כאשר רואים את הפרויקט כמכלול, זהו תנאי חשוב להצלחתו. בין הפרויקטים, ניתן למנות: אזורי תעשייה אזורי תעסוקה ומלאכה, שכונות מגורים, פרויקטים תיירותיים, תשתיות מים וביוב, עבודות עפר וכבישים, מבנים וסככות ועוד. ניהול פרויקטים גדולים של תשתיות, יש לתת בידם של מהנדסים המתמחים בתחום מזה שנים.

כמעט שלא קיים פרויקט ברמה זו או אחרת, אשר כולל בתוכו בנייה של תשתיות ברמה זו או אחרת ללא מעורבות של מערכות שונות שחלם גם מסועפות כגון: מערכות אלקטרו מכאניות, מערכות חשמל, תקשורת, אינסטלציה, מערכות לגילוי אש, מערכות מתח נמוך, ביטחון ובקרה. כל אחת מהמערכות הללו מהוות עולם ומלואו,  משום שלפקח על מערכות אלה נדרשת הבנה רבה, ידע טכני וניסיון רב בתחומים השונים של מגוון התשתיות.

פרויקטים גדולים בתשתיות, כוללו תאום נכון, תכנון ופיקוח על הקמת מבנים. הפעילות כוללת:ייעוץ וליווי היזם כבר בשלבי התכנון וכן בהליכי הרישוי. בכל ניהול פרויקטים בתחום התשתיות, כולל ישיבות מעקב שוטפות תוך בקרת איכות, התאמת תקציב ולוחות זמנים.

תחום הדורש התמחות ספציפית וניסיון רב

 

כל תחום של ניהול פרויקטים ותשתיות, דורש התמחות ספציפית. אם מנהל פרויקט, הינו מנוסה, אך אין לו את הידע, ההבנה והניסיון בתחום התשתיות, הוא לא יוכל לספק רמה סבירה של ניהול ופיקוח בתחום. האמת היא שלא כל חברה לניהול פרויקטים הנדסיים, תדע להעניק לכם שירות ברמה זהה ולכן, על מנת לבחור נכון חברה המתמחה בניהול של פרויקטים בתחום התשתיות, יש לבחור בחברה מתאימה, אשר תעניק לכם את הטוב ביותר ואת המקצועיות בתחום התשתיות. אחת החברות המוכרות יותר שעוסקת בתחום זה שנים מול גופים פרטיים וציבוריים, הינה חברת ניהול פרויקט שלם בע"מ.

 

החברה  עוסקת שנים רבות בתחומים כגון: הכנת מכרזים, הפעלת קבלנים לביצוע עבודות שלד וגמר, עבודות עפר, תשתיות תת קרקעיות ועיליות, כבישים, גינון ציבורי ועוד. כל הפרויקטים של חברת ניהול פרויקטים שלם בע"מ, כוללת תיאום עם גורמי פיתוח שונים כגון חברת החשמל, בזק, טל"כ ורשויות מקומיות וכן בכפוף ליזמים בבניית בנייני מגורים, מוסדות ציבוריים וגופים אחרים.  ההתמחות של ניהול פרויקט שלם בע"מ מתחילה משלב התכנון בכל סוג של בעלות קרקע ועד לטיפול בתב"ע, תכנון מוקדם ועוד ועד לתכנון הסופי של הכנת דו"ח תקציב. חברת ניהול פרויקט שלם בע"מ עובדת שנים עם גופים מוכרים כגון:

 

  • משאד הבינוי והשיכון
  • מוריה חברה לפיתוח ירושלים
  • ערים- חברה לפיתוח עירוני
  • גיחון- מפעלי מים וביוב בירושלים
  • מנהל מקרקעי ישראל
  • עיריית ירושלים

 

ועוד גופים רבים וידועים, מה שמראה על מקצועיותה של החברה.

ניהול פרויקטים - ענף מורכב ומעניין

יש לציין כי  ניהול פרויקטים, הינו מקצוע מורכב שדורש מיומנות מקצועית יחד עם מיומנויות אישיות. מקצוע זה, דורש ידע וטכניקות שיש ללמוד אותם בלימודים תיאורטיים ומעשיים. ישנה  הכשרה ייחודית   של כישורי הליבה, הכלים, השיטות ועד לניהול פרויקט בהצלחה. מדובר על תחום הנדסי שכולל הרב נושאים הקשורים בהנדסה כמו למשל עיצוב תעשייתי. בשנים האחרונות, פותחו תקנים  בינלאומיים מתוחכמים  המחייבים ניהול פרויקטים במתכונת מובנית ,כלים ושיטות בעלי יתרונות מוכחים להשגת הצלחה. לימודי ניהול פרויקטים, מציג ומדגים גישות שונות וטכניקות שמסייעות למנהל הפרויקט לנהל את מכלול ההליכים הנדרשים בפרויקטים המורכבים.