חברה העוסקת בניהול פרויקטים, למעשה אחראית לכל הגורמים העובדים ביחד על מנת שהפרויקט יקרום עור וגידים. שילוב הכוחות בין קבלנים בתחומים שונים, וכן מול חברות פרטיות וציבוריות, רשויות מקומיות וגורמים המסייעים לפיתוח, צריך להתרחש תחת "מטריה" אחת, שתעניק ניהול מיטבי שיבטיח עמידה בזמנים, תיאום וכמובן - ביצוע העבודות עצמן על הצד הטוב ביותר.

ניהול פרויקטי נדל"ן מההתחלה ועד הסוף

ישנם סוגים רבים של פרויקטים בתחום הבניה: פרויקטים חדשים למגורים, פרויקט של שיקום מבנים ישנים או תשתיות הזקוקות לתיקונים, הקמת מבנים ציבוריים- תחום הנדל"ן לעולם אינו עומד במקום. ההתחדשות בתחום וההתקדמות הטכנולוגית, מאפשרת עבודה יעילה ומהירה הרבה יותר מפעם ועם זאת- גם מורכבת הרבה יותר.

הצורך בניהול הקמה של בניין מגורים חדש, לדוגמה, מתחיל עוד משלב היזמות והרעיון, ובמיוחד כי הפרויקט כולל הרבה מאוד שלבים בדרך: החל מהתכנון והתיאום של הפרויקט, הפיקוח על הבנייה, הבקרה לאחר סיום הפרויקט - ועד למסירת הדירות לדיירים לאחר תהליך של שיווק.

הגורמים המקצועיים שמשלבים כוחות בכדי שבניין כזה ייבנה, הם רבים: החל מהיזמים והאדריכלים, דרך הרשות המקומית, חברת החשמל והטלפון, חברת הנדל"ן ועוד. לכל אחד ישנו תפקיד חשוב בהתחלה, באמצע ובסופו של הפרויקט, לכן ניהול פרויקטי בניה הוא היכולת לתאם ולסייע בעבודה משותפת ללא תקלות.

חברה אשר אחראית לניהול פרויקט חדש ונאלצת להתמודד עם פגמים ותקלות בבנייה, מסכנת הן את הדיירים בבניין, וכמובן גם את המוניטין שצברה לעצמה.

חברה מקצועית המתמחה בנושא ניהול פרויקטי בנייה, צריכה לתת את מלוא השירותים והמענה עבור היזם, ולאפשר לו ליהנות מצפייה בהשקעה שלו הולכת ונבנית תוך ביטחון מלא שהדברים עומדים בתקנים המחמירים ביותר, לפי לוחות הזמנים והתכנון הראשוני ותוך סיפוק הצרכים של כל אחד מן הצדדים, כולל האנשים שעדיין לא מעורבים בו בכלל- כלומר מי שיתגורר בפרויקט בסופו של דבר, בין אם הוא רוכש דירה למגורים או להשקעה.

ניהול פרויקטי בנייה בסיוע חברה המתמחה בכך- יתרונות

היכולת לסנכרן בין כל מי שלוקח חלק בהקמת פרויקטים חדשים היא הכרחית, ומומלץ שתיעשה על ידי חברה מנוסה אשר ניהול פרויקטי נדל"ן היא תחום ההתמחות שלה. בין אם מדובר בבניין ציבורי שנבנה לצורך הקמת בית ספר חדש, או בתכנון וחידוש תשתיות בשכונה ותיקה, חברה לניהול פרויקטים חייבת להבין את כל המשמעויות וההשלכות של כל חלק בתהליך, ולתת מענה לכל תקלה בדרך, על מנת לעבור את המהמורה ולאפשר המשך תקין של העבודה וסיומה לפי התכנון.

החשיבות של בניית פרויקטים חדשים תחת ניהול מקצועי

בחירה בחברת ניהול פרויקטי נדל"ן אשר הייתה אחראית לפרויקטים דומים לשלכם, תאפשר הצצה לדרך שבו התבצע התהליך כולו. ניהול מקצועי ומיומן הכולל אנשי מקצוע מתחום ההנדסה האזרחית, הנדסת הבניין וניהול פרויקטים, הוא זה שייתן מענה לכל הצרכים בתהליך משלב הרעיון וההקמה ועד לסיומו.